ŞEHİR REHBERİ

 • Topkapı Sarayı, Misa Hotel'e tramvay kullanarak 8 dk yürüyerek 20 dk mesafededir. İhtişamıyla ve mimarisiyle büyüleyen Topkapı Sarayı İstanbul'da görülmeden geçilmemesi gereken tarihi mekanların başında yer alır. 1478 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan saray, 400 yıl boyunca padişahların yaşadığı ve devleti idare ettikleri ana merkez görevini üstlenmiş, tarihe tanıklık etmiştir. Abdülmecit döneminde ziyarete açılan Topkapı Sarayı günümüzde de ziyaretçilerini ağırlamakta, gizemi ve Osmanlı mimarisine ait taşıdığı izlerle turistlerin ilgi odağı olmaktadır.
 • Sultanahmet Camii, Misa Hotel'e yürüyüş mesafesinde olup 800 mt dedir. Sultanahmet Meydanı'ndaki Sultanahmet Camii mavi, yeşil ve beyaz renkli İznik çinileriyle bezendiği için, yarım kubbeleri ve büyük kubbesinin içi de gene mavi ağırlıklı kalem işleri ile süslendiği için Avrupalılarca, Mavi Camii ( Blue Mosque) olarak adlandırılıyor. Osmanlı Devleti'nin ve İstanbul'un en eski camilerinden ve tarihi anlamda büyük bir derecede önem taşıyan camilerinden birisi kuşkusuz ki Sultan Ahmet Camii'dir. Osmanlı padişahı 1.Ahmet tarafından yaptırılan caminin içi, mükemmel derecede çinilerle kaplatılmıştır. Ayasofya'nın 1934 yılında kiliseye dönüştürülmesi, Sultan Ahmet caminin değerinin artmasına ve ana camii konumuna gelmesine olanak sağlamıştır. İstanbul'da bulunan en büyük komplekslerden birisi Sultan Ahmet Camii'dir.
 • Kapalı Çarşı, Misa Hotel'e yürüyüş mesafesinde olup 400 mt dedir. Kapalıçarşı İstanbul'un merkezinde yer alan, tarihi dokusu ve alışveriş yapılacak bir çok mekanı içerisinde barındırması nedeniyle turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşır. Gün içerisinde yarım milyon insanın uğradığı bile bilinmektedir. Özellikle yabancı turistlerin uğramadan ülkelerine dönmedikleri bir yer olan Kapalıçarşı, her gün bütün ihtiyaçları karşılayacak dükkanlarıyla gözde mekanlardan biridir. Adeta bir şehri andıran Kapalıçarşı Fatih Sultan Mehmet tarafından tarafından insanların yaptıklarını sergileyip satmaları için yaptırılmıştır.
 • Mısır Çarşısı, Misa Hotel'e tramvay ile 10 dk mesafededir. İstanbul'un en eski kapalı çarşılarından biri olan Mısır Çarşısı aktarlarıyla, kuruyemiş ve şarküteri ürünlerinin satılmasıyla meşhur bir mekandır. Turistlerin özellikle alışveriş için tercih ettiği gözde mekanlardandır. 1600 yılında Turhan Sultan tarafından yaptırılan mekan, pazar günleri de açık olma özelliğiyle cezbedicidir. İstanbul'da mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alır.
 • Süleymaniye Camii, Misa Hotel'e araç ile 6dk mesafededir. Süleymaniye Camii bir mimari şaheserdir. 16. yy., Türk Osmanlı İmparatorluğunun her bakımdan gelişmiş ve ilerlemiş olduğu bir devirdir. 36 Osmanlı Sultanı arasında 47 yıl ile en uzun hüküm süreni Kanuni Sultan Süleyman'dır. Bu büyük şöhretli Sultan, kendi adına yaptırtacağı camii Koca Mimar Sinan'a havale etmişti. Mimarlık dünyasının bir dehası olan Mimar Sinan, camii ve etrafını saran büyük kompleksi 1550-1557 yılları arasında tamamlamıştır.
 • Yerebatan Sarnıcı, Misa Hotel'e tramvayla 10 dk mesafededir. Suların içinde yükselen sütunlarıyla, yaşandığı rivayet edilen ilginç efsaneleriyle Yerebatan Sarnıcı en çok merak edilen, görmek için can atılan mekanlar arasında. Bizans İmparatoru tarafından sarayın su ihtiyacını karşılamak için kullanılan Yerebatan Sarnıcı, Fatih Sultan Mehmet döneminde de bir süre aynı şekilde devam etmiştir. Sütunların üzerinde bulunan şekillerin gözyaşlarını andırması, Büyük Basilika yapılırken kaybedilen bir çok kölenin dramını temsil etmesi açısından önem taşıdığı ise efsane ve rivayetler arasındadır. Bu yüzden yapısıyla da bir çok turistin ilgi odağı olmakta, merakını cezbetmektedir.
 • Ayasofya, Misa Hotel'e tramvayla 10 dk mesafededir.Sınırsızlığı ve görkemiyle yerli yabancı çoğu turisti şaşırtan ve görmek için mutlaka vakit ayrılması gereken mekanlardan biri de Ayasofya Müzesi'dir. Bizans İmparatoru 1. Jüstinyen tarafından yaptırılmış daha sonra ise Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye dönüştürülmüş olan Ayasofya tarihi hissetmek, şahit olmak isteyen bir çok turisti ağırlamaktadır.
 • Kariye Müzesi, Misa Hotel'e araçla 10 dk mesafededir."Chora" adının orijinal anlamı şehir dışı, kırsal alandır. 5. yy.da yapılan Roma şehir surlarından evvele ait olan, belki küçük bir kiliseye verilen isim, aynı yerde yapılan sonraki kiliselerin de adı olmuştur. Günümüzdeki küçük yapı 11 ile 14. yy.la tarihlendirilir. Hareketli dış mimarisinin yanında iç mozaik ve fresko dekorasyonları Bizans sanatının Rönesans'ı sayılan şaheserlerdir. Bunlar, 14. yy da yapılan eklentilerle birlikte Theodor Metohides tarafından yaptırılmıştı.
 • Arkeoloji Müzesi, Misa Hotel'e tramvayla 10 dk mesafededir.Arkeoloji Müzesi 13 Haziran 1891'deki açılışından itibaren hızlı bir şekilde koleksiyonunu genişletmiştir. Şu anda Arkeoloji Müzesi giriş kat salonlarında; sağ tarafta Arkaik Dönem'den Roma Dönemi'ne Antik Çağ heykellerini, sol tarafta ise Sidon Kral Nekropolü'nden gelen İskender Lahdi, Ağlayan Kadınlar Lahdi, Tabnit Lahdi gibi dünyaca ünlü eşsiz eserleri görmek mümkündür. İki katlı binanın üst katında ise Hazine Bölümü, Gayri İslami ve İslami Sikke Kabineleri ile Kütüphane bulunur.
 • İSTANBUL MODERN, Misa Hotel'e tramvayla 20 dk mesafededir.Türkiye’de modern ve çağdaş sanat sergileri düzenleyen ilk özel müze olarak 2004 yılında açıldı. Boğaz’ın kıyısında sekiz bin metrekarelik bir alanda kurulan müze, modern ve çağdaş sanat alanlarındaki üretimleri uluslararası bir yönelimle koleksiyonunda topluyor ve sergiliyor. Pazartesi günleri dışında her gün 10.00-18.00 saatlerinde açık.Misa Hotel'den tramvay kullanarak 20 dk süreyle ulaşabilirsiniz.
 • İSTİKLAL CADDESİ, Beyoğlu’nda bulunan İstiklal Caddesi, Tünel ve Taksim meydanları arasında yer alıyor. Şehrin, hatta ülkenin en ünlü caddelerinden olan İstiklal Caddesi’nin ilk şekillenmesi Bizans döneminden de öncesine dayanıyor. Rus Devrimi’nden kaçanların şenlendirdiği cadde, bugün hem alışveriş adresleri hem de yeme-içme mekanları ile son derece hareketli. Cadde üzerinde ayrıca konsolosluklar ve sanat merkezleri de bulunuyor.
 • Lütfi Kırdar Kongre Sarayı, şehrin iş ve kültür merkezinin kalbinin attığı bir konumda, Harbiye’de yer alıyor. Her tür ulaşım ağına yakınlığı ile de avantajlı bir konumda bulunuyor. 3500 oturma kapasiteli alanıyla İstanbul’un en büyük kongre ve toplantı merkezlerinden biri olan İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Sarayı, başarılı ve hafızalarda yer eden kongre, sergi, fuar, toplantı, gala gecesi gibi organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. Lütfi Kırdar Kongre Sarayı Misa Hotel'e 6 km uzaklıktadır
 • City's Nişantaşı, Teşvikiye Caddesi üzerinde bulunan City’s, sıradan bir alışveriş merkezinden oldukça farklı... Konumu ve hedef kitlesi itibarıyla bir yaşam tarzı ve moda merkezi olan City’s’de Dolce Gabbana, Machka, İpekyol, İnci ve Beymen gibi pek çok ünlü marka yer alıyor.
 • Kanyon Alışveriş Merkezi Levent’te bulunuyor. Çok sayıda ünlü ve seçkin markanın yer aldığı Kanyon, farklı mimari yapısıyla da dikkat çekiyor. Alışveriş merkezindeki dükkanları gezerken aynı zamanda açık havada olabiliyorsunuz. Dinlenmeniz için seçkin kafeler ve restoranlar da bulunuyor.
 • İstinyePark Alışveriş Merkezi diğer alışveriş merkezlerinden ayıran en önemli özellik, dünyanın en ünlü ve prestijli markalarının mağazalarıyla dolu, kendine ait bir caddeye sahip olması. Otomobilinizle bu caddeye girip, kusursuz vale hizmeti ayrıcalığıyla anında alışverişe baslayabilirsiniz. Özgün mimarisi, popüler kafeleri ve restoranlarıyla İstinyePark, mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında.